Opublikowano:

Serwer dedykowany – obciążenie optymalizacja?

Witajcie serdecznie,

około miesiąca temu zakupiłem serwer kimisufi q1 dla mojego forum na silniku mybb.

Pierwszy tydzień przebiegł bajecznie – super szybkość ładowania stron, zero problemów, niestety od 10 ostatnich dni mam regularnie 3-7 razy dziennie ten sam problem. Wszystkie strony www, ssh, ftp – padają (podejrzewam że przez obciążenie ramu), sam serwer cały czas się trzyma i żeby wszystko wstało musze ręcznie zrobić reboota w menagerovh. Zrobiłem testy w trybie rescue jednak nic nie wykazały ( http://zarabiam.com/xxx.PNG ), wydaje mi się że wina może leżeć po stronie kodu na stronie jednakże dużo się tam nie zmieniło w ciągu tego miesiąca (a jak już wspominałem pierwszy tydzień to była bajka).
Na dedyku znajduje się jedno forum na mybb – zarabiam.com oraz teamspeak3 (jednak jeśli jego nie postawie to forum i tak padnie).
Samo forum generuje dosyć sporo zapytań około 200-350 zapytań na sekundę- zastanawiam się czy to nie jest powodem padania stron.

Spodziewam się że problem leży po stronie www, ponieważ rano gdy jest mały ruch na stronie obciążenie również jest bardzo niskie :
CPU : 4 %
RAM : 8 %

Natomiast wieczorem obciążenie serwera dochodzi nawet do 100% :
http://zarabiam.com/cpu.PNG

Dzwoniłem na pomoc technczną,, jednak nie za bardzo byli w stanie mi pomóc i odesłali mnie tutaj – mówiąć że wielu z Was może mieć wiekszą wiedze w tym temacie.

Jestem laikiem w sprawach konfiguracji, dlatego naprawdę bardzo liczę na Wasze rady.

Pozdrawiam Was pozdrawiam