Opublikowano:

Kiedy OVH zablokuje mi serwer?

Witam, naczytałem się o przypadkach w których OVH blokowało serwery z różnych powodów. Chciałbym poznać wzorce postępowania. Oto przypadki które mnie interesują:

1. Chciałbym dowiedzieć się czy jeśli będę wysyłał co godzina parę tysięcy e-maili serwer zostanie uznany za rozsyłający spam (faktycznie byłaby to usługa rss->mail świadczona dla wielu userów)?

2. Czy jeśli ktoś zacznie atakować mój serwer np przeprowadzać DoS, ostatecznie DDoS to czy zostane wyłączony (w moim przypadku wolałbym przeczekać atak z serwerem online i stracić pare TB transferu)?

3. Czy, mogę słać dane pełną rurą przez długi czas? (dla ciekawych jest to sytuacja która wystąpi kiedy klaster będzie balansował/synchronizował dane więc do przesłania może być nawet sporadycznie 3TB pełną rurą)

4. Czytałem temat http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=9937 w którym ovh przejęło logi. Czy te "przejmowanie logów" (inaczej grzebanie po dysku?) jest wykonywane bez mojej zgody? Rozumiem że jeśli ktoś będzie chciał mi zdjąć serwer (przy pomocy OVH) to wystarczy coś w rodzaju DoS na port SSH?

Dzięki